Do naszego protestu dołączyło 42862 kibicówKtóra wersja herbu może się kojarzyć z bolszewią?

"Która wersja herbu moe si kojarzy z bolszewi?

W kwestii herbu naley zwróci uwag na jeszcze jedn spraw. Otó zapewne niejedna osoba która spojrzaa na zblienie pierwszego herbu, zauwaya podobny ksztat do herbu z 1957 roku. Jest to strza w dziesitk, gdy to co na herbie si znajdowao ulegao zmianie, natomiast jego ksztat starano si zachowa i pozostawi niezmienionym.

Prawdopodobnie niewielu osobom wiadomo, e pierwsza zmiana herbu nastpia ju w 1917 roku, tu po przeprowadzce Legii do Warszawy. Wówczas wyglda on tak:Znalaz si na dyplomie ofiarowanym przez zawodników, ówczesnemu prezesowi klubu por. Okoowiczowi. Jak zauwaamy, tak samo jak na prawdziwym herbie z 1916 roku

jego prawy i lewy górny róg jest lini ukon, natomiast dolne partie s zaokrglone, a sam herb zakoczony jest dzióbkiem ;)

Herb WKS-u Warszawa istniejcego w latach 1920-1922, by nieznany.

Nastpna zmiana herbu. Lata 1922-1926 emblemat wyglda tak:

 Obrazki moe idealnie tego nie odwzorowuj, ale ksztat herbu z 1917 roku zosta zachowany. Barwy biaozielone to efekt krótkotrwaej fuzji z Koron Warszawa, której barwy przyjto. Na zachowaniu tej kolorystyki, wyjtkowo zaleao kierownictwu Korony.

Rok 1926:

 Jedynie co zmieniono to dodano czarny pas, charakterystyczny dla Legii z lat 1916-1917. Modyfikacja bya wynikiem przygotowa, do witowania dziesiciolecia klubu. Sama celebracja nie dosza do skutku, z powodu zamachu majowego.

I wreszcie rok 1957 - jak wiadomo powrócono do herbu z lat 1926-1949, zamieniajc czarny pas na biao-czerwony, który symbolizowa polsko. Zmiana w herbie wynikaa te z tego, e ówczesne kierownictwo klubu znao zasad, i emblemat klubowy powinien odwzorowywa jego barwy, co nie ma miejsca w obecnym zarzdzie. Barwy ustalono jako biao-czerwono-zielono-czarne (taka bya pocztkowo kolejno), co byo poczeniem wszystkich kolorów uywanych przez klub w przeszoci. W spotkaniu wzi udzia pomysodawca nazwy i wspótwórca klubu - Stanisaw Mielech, dziki któremu udao si odtworzy histori sprzed wojny, gdy wszystkie klubowe kroniki zostay zniszczone przez nowe wadze wojskowe.

Co ciekawe obecni przeciwnicy herbu z 1957, uwaaj e jest on bolszewicki. Prawd jest taka e dopiero nagy powrót wszelkiej maci bolszewików rzdzcych wojskiem polskim do swojej prawowitej ojczyzny - po tym jak Gomuka doszed do wadzy - pozwoli na wprowadzenie tego herbu. Co pozwoli odrzuci? Czego w tej krótkiej historii jednak zabrako? Oto herb CWKS Warszawa, wynik stalinowskiej "reformy " z roku 1949, majcej na celu pozbawienia klubów ich wczeniejszych tradycji....

 Porównajmy go z aktualnym logo KP:

 A teraz moemy pogada, do jakich tradycji nawizuj zwolennicy herbu z 1957, a do jakich tego z 2006... ?

S & F."

 
KTO WIDELCEM WOJUJE, OD TORTU GINIE

26.03.2004, pikarskie derby Warszawy pomidzy Legi a Poloni. Stadion pka w szwach, bilety znikny z kas w przedsprzeday. Nad trybunami niesie si chóralne "Mistrzem Polski jest Legia". Flagi, transparenty, misterne choreografie z kartonów, blask rac, gony doping… Sza radoci po zdobytej bramce – jednej, drugiej, siódmej... 7:2! To nie jedyny powód do radoci tego wieczora. Grupa ITI, wielki koncern medialny, przejmuje Legi! Legia ma nowego sponsora!

Czytaj całość
 
Która wersja herbu może się kojarzyć z bolszewią?

"Która wersja herbu moe si kojarzy z bolszewi?

W kwestii herbu naley zwróci uwag na jeszcze jedn spraw. Otó zapewne niejedna osoba która spojrzaa na zblienie pierwszego herbu, zauwaya podobny ksztat do herbu z 1957 roku. Jest to strza w dziesitk, gdy to co na herbie si znajdowao ulegao zmianie, natomiast jego ksztat starano si zachowa i pozostawi niezmienionym.

Prawdopodobnie niewielu osobom wiadomo, e pierwsza zmiana herbu nastpia ju w 1917 roku, tu po przeprowadzce Legii do Warszawy. Wówczas wyglda on tak:

Czytaj całość
 
Eldo po stronie kibiców
ImageNa stronie www.legia.com.pl możecie przeczytać ciekawy wywiad, którego warszawski raper udzielił magazynowi Futbol.

Polecamy.

Okiem rapera....
Czytaj całość
 
Herb z roku 1916, a logo z roku 2006
Image

Na oficjalnej stronie KP ukaza si wywiad z Leszkiem Miklasem, w którym poza wieloma innymi tematami porusza on kwesti herbu Legii.

Pan Miklas kilkakrotnie nazywa logo wprowadzone w roku 2006 historycznym herbem z 1916 roku.

Czytaj całość
 

wszystkie artykuły
 
Czy chcesz żeby Oni zniszczyli ruch kibicowski
w Polsce?
Mariusz Walter
Paweł Kosmala
Leszek Miklas
Jarosław Ostrowski
Stefan Dziewulski
Bogusław Błędowski
W innych mediach
  • Rzeczpospolita Kibolska w oczach GW
  • Kto sieje wiatr...
  • Obłuda Gazety Wyborczej. Po Papieżu nie płakali, po Wejchercie zalali się łzami.
  • "Nie płakałem po Wejchercie"
  • List "kibolki" z "Żylety" [15.12.2009]
  • Jak z widelca zrobić maczugę [17.12.2009]
  • Raków Częstochowa również nas popiera [30.12.2009]
  • Leszek Miklas i jego teoria dopingu [06.01.2010]
  •